BACK TO BLACK

10. dubna 2013 v 23:35 | Banan
Dvojitá porce black metalu na 007


FELL VOICES (USA) + ASH BORER (USA)
12.4.2012
Praha, Klub 007 Strahov

Start: 20:00
Vstup: 200

Adekvátně uvést koncert Fell Voices a Ash Borer je celkem oříšek. Nejlepší ale bude, když půjdeme rovnou k věci. Při pohledu zpět na posledních pár let je evidentní, že specifický americký blackmetalový sound je na vzestupu. Objevují se desítky nových kapel hrajících tento styl a téměř každý den si na různých blozích můžete stáhnout nějaké nové demo. Fell Voices a Ash Borer, které vzájemně pojí i společný split, stáli u zrodu celé této vlny a jsou pro ní jasnou inspirací. Vedle Wolves In The Throne Room jsou to přesně ta jména, ke kterým jsou v recenzích přirovnávány nové kapely. Na rozdíl od svých kolegů WITTR se Ash Borer i Fell Voices po celou dobu své existence pohybují především v hodně undergroundových vodách.
Poznávacím znamením FELL VOICES Voices ze Santa Cruz je špinavý jeskynní zvuk a téměř improvizační nálada dlouhých skladeb. Tahle trojice se dokáže naplno ponořit do mrazivých atmosférických riffů a vykouzlit z nich třeba dvacetiminutové opusy. Nepotřebují k tomu žádnou hromadu efektů a nějaká ta chyba tu a tam ani na nahrávce není problémem. Tady je síla v autentičnosti. Hnacím motorem Fell Voices je bezesporu zabijácký bubeník, na jehož nekompromisní styl je radost pohledět. Mimochodem, stojí i za sólovým projektem Sleeepwalker a kdysi hrával i v Mohoram Atta, přísné hardcorové kapele, která vydala mimo jiné i split LP s Thou. Fell Voices doposud vydali dvě dema, jedno samostatné LP a split s Ash Borer.
ASH BORER sice začínali hrát v dost podobném stylu jako Fell Voices, ale postupem času se začali realizovat v komplikovanějších skladbách a i zvukem směřují více k metalovému standardu. Zatímco předchozí počiny (dema, split LP s Fell Voices, samostatné album) byly postavené především na atmosféře celku, aktuální deska "Cold of Ages" (vyšla na Pesanta Urfolk/Profound Lore) vyžaduje plné soustředění. Rozhodně není dobrým materiálem na poslech do metra, ale určitě se hodí pro potemnělý večer u gramofonu.
Nemyslím si, že je potřeba dodávat další důvody, proč se na kopec vydat, ale možná ještě jedna informace by mohla být zajímavá - obě kapely by tu měly představit i své nové desky, které mají ku příležitosti turné vyjít.
Na Sedmičce měli kromě zmiňované dvojice vystoupit ještě anarchopankáči Altercado z Chile, museli ale bohužel zrušit celé evropské turné, protože kytaristu Mauricia odmítli ve Finsku pustit do Schengenského prostoru. Nicméně jsme se rozhodli, že jim část peněz z koncertu stejně pošleme, abychom jim pomohli alespoň trochu s těžkou finanční situací, do které se dostali.
Koncert bude nekuřácký. Fanoušci NSBM a podobných blbostí rozhodně nejsou vítáni.


http://gileadmedia.bandcamp.com/album/ash-borer-fell-voices-split-lp
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama