OPRVDU, ALE OPRAVDU POVEDENÁ AKCE

30. března 2012 v 12:16 | Banan
Včera proběhl historicky první koncert kapely VÁCLAV KLAUS, u čehož jsem rozhodně nemohl chybět. Jednou se o tom budou vyprávět legendy, ve stylu "jó tenkrát, když měli Václav Klaus první koncert, tak jsem tam byl". Klubovna byla solidně zaplněná a nějak po osmé už registruju na podiu obrovské zelenomodré číro, které vypadá jako zakoupené v hračkářství či obchodu s žertovnými suvenýry, což je konstatování, které se dá občas vstáhnout i na jeho majitele, hehe. Zazní první slovo uvítací věty, kterou nemilosrdně zardousí kytarová vazba a už to jede. Můj předpoklad, že se bude jednat spíše o recesistickou záležitost je nabourán velmi solidní porcí klasického power violence na dva vokály, který se nezdržitelně valí vpřed. Dezolátní energie vycházející s životní reality zůčastněných tomu dodává totální punkovej šmrnc, což v kombinaci s pomalejšími ubíjejícími výjezdy tvoří naprosto parádní a v rámci stylu originální molotovův koktejl. K tomu názvy skladeb jako "Poslední Kasparovův Šach Mat" a výraz pana Majera ve stylu sociopatického zabijáka, který ovšem praktikuje nejvíc v pauzách mezi songama, hehe. Myslím, že zhruba tak po 12 minutách celý spektákl končí a já musím smeknout - na první koncert to bylo fakt hodně solidní i po hudební stránce a za pár měsíců to může být totální poprava. Tak jen kurva vydržet!

Po velmi krátké pauze se najednou na podiu zjeví 4 introverti, nějak se pozapojujou do přichystaného aparátu,zprovozní efekt na mikrofon a bez varování spustí. Hrubej zvuk a hned od začátku totálně nadoraz! Po prvním minutovém songu zpěvák zařve, že jsou WITCH CULT z Anglie a vlítnou střemhlav do dalšího výsypu. Opět power violence staré školy, pomalé pasáže se střídají s epileptickýma klepačkama, do toho naefektovanej vokál, kterej z toho v některých momentech dělá solidní psycho a totální útok na podvědomí. V sále je docela tma, vzduchem začínají lítat těla tanečníků a přichází katarze, jelikož někteří členové promotérského týmu už ten přetlak nemůžou vydžet. Nejednou je vše v chaotickém pohybu, stejně jako muzika. Opět po nějaké necelé čtvrt hodině vše končí jak začalo, já se vymotávám ze sálu a nabírám dech.

Než se stihnu nějak víc zorientovat, slyším opět bicí a kytaru, předzvěst to jakési zvukovky. Je to asi po 5ti minutách od skončení poslední kapely, nicméně když vlezu zpátky před podium, zjišťuju, že na něm jsou již opravdu připraveni na odpálení BEARTRAP. Byl to asi nejrychleší changeover, co jsem kdy viděl, asi i proto, že basák prostě jen zůstal tam kde byl, kytarista si jen přelezl za bicí a přibyli tak vlastně jen jiný otrhanec na jeho místo a zpěvák. Mohlo se jet dál a taky že jelo. Vlastně úplně stejný model, jen zase trochu jinak zahranej, divočejší frontman a basák tentokrát neváhal a skočil do lidí i s basou po pár vteřinách. Kotel se rozjíždí na plné obrátky, chaos na podiu i pod ním pokračuje a sílí. V jednu chvíli říká zpěvák, aby šli lidi víc dopředu a ti, co jsou v první řadě všichni skočili z podia. Než si stihnu uvědomit, že jsem v řadě druhé, přistane mi na hlavě Vojťák společně s Davem, následován v těsném závěsu Himalájem. Pak zas basák do lidí, za ním zpěvák, opět ti tři psychouši, někdo ztratí rovnováhu, pár lidí popadá na zem, další mají pocit, že se rozjela hromada a přiskakujou na ní. Totalní destrukce. Tentokrát to celé trvá opravdu už celých 15 minut a je zas konec. Pak přijdou ještě dva přídavky a je úplné finito. Hodinky ukazují, něco málo po deváté a mě dochází, že koncert, kde hráli 3 kapely, trval něco okolo 45 minut. Přesně tak to má podle mě být! Opět se motám ven a říkám si, že díky podobným akcím mi dochází, proč má punk pořád takovou sílu, když se to správně nastaví - protože je to fakt kurevsky parádní únik od snobů a různých debilů a možnost si to udělat úplně po svém. Občas mívám pocit, že už to umřelo, ale neumřelo. A za to fakt obrovskej respekt!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vörös ördög vörös ördög | E-mail | 30. března 2012 v 13:51 | Reagovat

Naprostý souhlas. Hodně povedená akce a obzvlášť Václav Klaus milé překvapení. Doma jsem ještě sjel 16-ti skladbový singl Beatrap a mohl jsem spokojeně usnout.

2 ht ht | 30. března 2012 v 15:26 | Reagovat

bozi akce

3 stolenlives stolenlives | 31. března 2012 v 9:10 | Reagovat

Včera v mejtě taky zlo, sice kluci byli nějaký zbořený a unavení, ale set byl vražednej! Výměna kapely trvala 2:30 minut, ani jsem se nestihl vychcat! Beartarp zlo, Wich Cult peklo!
sinner

4 Skulda/Prügelknabe Skulda/Prügelknabe | 13. dubna 2012 v 9:29 | Reagovat

Tu samou rychlost předvedli v Trenčíne...Celý koncert včetně předskokanů Vocatio trval 42 min....
Na druhou stranu když nemění aparáty a hlavně nepřestavujou bicí, tak se není čemu divit...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama