Prosinec 2011

WARSONG + RAVELIN 7 + VEKSLAN

29. prosince 2011 v 16:31 | Banan
NESERTE A DORAŽTE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

WARSONG (Španělsko) + RAVELIN 7 + VEK$LAN
pátek 30.12.2011
Praha, Klub 007 Strahov

Start: 18:00
Vstup: 100 kčPředposlední den roku bude na Sedmičce hard core mejdan. Pestré složení kapel, spousta vegan jídla a doufám, že i skvělá nálada. Vydělané peníze navíc půjdou na Anarchist Black Cross, protože hard core by měl přeci jen být víc než zábava. Co nás tedy čeká konkrétně?

WARSONG jsou ze Španělska a objevil jsem je v létě. I oni sebe objevili vlastně velmi nedávno a to minulý rok. Nic to ovšem nemění na tom, že v sestavě najdeme veterány španělské punkové scény, kteří působili ve skvělých kapelách No Escape a především Insomnio. Jedná se o velmi autentický hc / punk, který nepostrádá jak silné melodie, tak razanci a tvrdost. Jejich debutní deska "Ancient Times" mě zničila energickým hard core punkem ve stylu prvních desek Dag Nasty, smíchaných na jedné straně s trochou Strike Anywhere a Avail a na druhé s Wipers nebo Poison Idea. Přijdejte jižanskou horkokrevnost, lehké ovlivnění UK peace punkem a máte exelentní kapelu. Koncert bude zcela určitě super a navíc každá parta, která jede turné v době vánoc a Silvestra (což znamená, že na obojí těžce sere), je mi vždy extrémně sympatická.

RAVELIN 7 jsou legenda. V tomto roce se vrátili zpátky se zpěvákem Honzou Můžíkem a nemohlo to asi dopadnout lépe. Jedná se vlastně o úplně původní line up z 90. let doplněný o Míšu za klávesama. Letos v téhle sestavě vydali album "7 Kroků po Zamrzlé Řece", které se pro mě (a nejen pro mě) stalo deskou roku. Muzika R7 je natolik specifická, že ji nejde moc zařadit do nějaké škatulky nebo přirovnat k nějaké jiné kapele. Její úplné kořeny jsou v původním emo hard core kraválu z 90. let, ale je to prostě nenapodobitelná jízda se srdcem na dlani každou vteřinu. Koncerty mají tu původní energii, která mě před patnácti lety uhranula a já se strašně teším. Zvláště pak na to, jak to R7 po letech rozbalí na Sedmičce.

VEK$LAN. Tenhle název si nemohla dát jiná parta, než právě tahle. Členové a ex-členové kapel jako Mass Genocide Process, Mörkhimmel, Balaclava nebo !úl a jejich premiérový koncert! Vše ostatní je zatím obestřeno tajemstvím!


Jak jsem zmiňoval na začátku, bylo by super, aby to byl takovej mejdan. Nejen kvůli tomu, že bude po vánocích, bych vás chtěl poprosit, abyste se nestyděli přinést svoje vlastní veganské jídlo. V zadní části Sedmičky uděláme velkej vegan raut, který bude samozřejmě zcela zdarma! Může to být opravdu cokoliv - chlebíčky, cukroví, dort, teplé jídlo, jednohubky, salát, pomazánky, nebo jen ovoce, zelenina nebo chipsy. Je to zcela na vás, tak se ukažte! Klub bude otevřenej už od 18.00, tak klidně přijďte dřív. Vstup bude 100 kč, kdo nemá prachy ať klidně přijde, pustím ho zadarmo nebo za to, co bude schopen dát. Vydělané peníze půjdou na Anarchist Black Cross.


DÁŠA FON FLÁŠA + CTIB

17. prosince 2011 v 11:25 | Banan
Dáša Fon Fláša + Ctib
Rekomando,Trojanova 9, Praha 2
Start: cca 20:00
Vstup: dobrovolný

Minulý rok hrála těsně před Vánocemi v Rekomandu Des Ark. Nebylo to úplně plánovaný, ale byl z toho parádní koncert a velmi příjemný večírek s nenucenou a vřelou atmosférou. Takže když se mě letos zeptal Dáša, jestli bych mu nechtěl udělat koncert v Praze a nabídl jako jedno z dat 20. 12, nebylo co řešit. Je asi předčasné mluvit o nějaké tradici, ale kdyby se povedlo navázat na to, co začalo minulý rok tou Des Ark, bylo by to skvělý. Tentokrát bude tedy na programu Dáša Fon Fľaša se svým chytlavým dirty punk folkem a jako speciální host Ctib, kterého můžete znát jako dlouholetého člena kapely Telefon a jednoho z motorů rožnovského Vraha. Oba dva jen na španělky, bez aparátu, přímo mezi lidma. Tak přijďte, otevřem nějaký víno a pivo, uděláme kafe, pokecáme a bude fajn. Těším se na vás!


NĚJAKÝ DOBRÝ DESKY

16. prosince 2011 v 0:33 | Banan
Tady je pár tipů na super desky.

1. DEATHCHARGE - "Love Was Born to an Early Death" (Unseen Force)
Mára Rybenský mě zapřísahal, že je to bomba, tak jsem do toho šel. Mám doma nějaký singly, ale tohle je trochu jiný kafe. Dost osobitej mix portlandskýho crust rocknrollu a post punkový temnoty. Celkem dlouhý a náladový skladby, který maj pořád ten hovadskej crustovej tah, ale pracují s jinou melodikou a atmosférou. Výsledek je každopádně naprosto skvělej, protože je to pořád dost hrubý a v určitém ohledu nepřátelský. Jo a texty jsou smrt. Doslova.

2. SSORC - "Infidel Eternal" (Magic Bullet)
Pičo, i do téhle desky jsem šel lehce naslepo, jen podle popisky na stránkách Bis Aufs Messer. Že tam hraje na bicí Iron Fist (ex-G.I.S.M., v současnosti v Crow) jsem zjistil až z bookletu, který jsem vyndal klapající se rukou z obalu. Tou dobou už se totiž deska točila na gramofonu a způsobovala lehké zemětřesení. Zlej, násilnej black metal prošpikovanej crustovou zatuchlinou a zahranej po japonsku. Geniální deska.

3. HOT SNAKES - "Audit in Progress" (Swami)
Původně jsem třetí desku Hadů vytáhl abych potrénoval na jejich koncert v Berlíně. No a ten byl tak kurevsky dobrej, že jsem ji zpátky do regálu ještě nezandal a hned tak asi nezandám. Mam to pořád před očima - narvanej klub s nízkým podiem a na něm chlápci po čtyřicítce, co se vrátili po pár letech zpátky rozdávat čistou rocknrollovou radost. S volume hodně doprava, s obrovskou grácií a přitom úplně nadoraz, s úsměvem a tím odzbrojujícím "mamvpiči" přístupem to tam prostě rozsekali. Jelikož je Mario na turné s OFF!, hráli v původní sestavě s bubeníkem, který to mydlil v Delta 72 a je to magor. Životní zážitek a totálně boží deska, která mimochodem právě vyšla na Swami v reedici.

p.s. Jak já bych strašně chtěl vidět naživo Rocket from the Crypt.........

4. RATSIA - "Elämän Syke" (Svart)
Po deskách Lama přišly na řadu v reedičním plánu Svart i desky Ratsia a dává to perfektní smysl. Stejně jako v případě Lama, by se i tady dalo říct, že bez téhle kapely by možná nic jako skandinávský punk (tedy např finský pal nebo švédský crust) vůbec nevzniklo. Už na konci 70. let hrála Ratsia extrémně energický a našláplý punk s chytlavými refrény a zpěvem ve finštině. Oproti dalším kapelám té doby měli tihle kluci ale mnohem větší průraznost, která vás i po těch strašnejch letech okamžitě chytne pod krkem. Absolutní klasika a kdo to mine je barbar.

5. VONBRIGDI - "Ó, Reykjavík" (Mauerstadtmusik)
Ještě jeden ze skvělých úlovků z Dánska. Vonbrigdi byla jedna z prvních punkových kapel z Islandu (!!!) a tohle je vlastně myslím jejich kompletní diskografie, jestli se to tak dá vůbec nazvat. Pár skladeb posbíraných z těch několika málo nahrávek, všechny z roku 1982. Desku otvírá geniální hymna "Ó, Reykjavík" z kompilace "Rokk Í Reykjavík" (opravdu velmi sháním!!!!), při které fakt běhá mráz po zádech. Hudebně se jedná o energický hc/punk, který si to opravdu nijak nekomplikuje, ale tím pádem neuvěřitelně šlape. Navíc na vás doslova fučí obrovská autenticita, jež je dána zejména dobou a prostředím. Texty opět v rodném jazyce, což zní samozřejmě dokonale. Velký kus punkové historie!

FLOWERS FOR WHORES + GATTACA + FAT MANS WAR FACE

11. prosince 2011 v 22:37 | Dmage Done
Křest splitka FLOWERS FOR WHORES s GATTACA


FLOWERS FOR WHORES + GATTACA + FAT MANS WAR FACE (Německo)
14.12. 2011
Praha, Klub 007 Strahov
Start: 19.00
Vstup: 100,-

Flowers For Whores a Gattaca budou křtít dlouho slibovanej split 7", kterej vyjde na Damage Done Records. Speciálním hostem večera bude německá hard core kapela Fat Mans War Face, kde hraje na basu bývalý člen Flowers For Whores - Mikita. Pokud máte rádi 12 Tribes, The Acacia Strain nebo War From A Harlots Mouth, pak vaše bingo! Flowers šperkujou svoje štýlo a Gattaca pere hrubej crust na leštěnou podlahu klubu 007.

Po koncertě proběhne dražba předmětů, které donesou návštěvníci koncertu. Žádné limity. Můžete přiněst palčáky mladší ségry nebo přivézt auto dědečka, kterej už neumí řídit. Aukci povedou (tak jako minulý rok) zkušení moderátoři Banán a Ivan. Výtěžek půjde na konto Antifa. Pokud máte teplé oblečení, které už nepotřebujete, vemte ho na kopec a Food Not Bombs ho předají potřebným.


PUNKS NOT SNOBS

9. prosince 2011 v 0:12 | Banan
Nedávno jsme odehráli s Lahar dva super koncerty. Jeden byl v Plzni a druhý v Rakovníku. Každý z těch večerů, než na nás přišla řada, jsem měl možnost přemýšlet o tom, co se zrovna děje kolem a jak to vnímám. Už jsem hrál podobných akcí stovky a určitě už mě napadaly i podobné myšlenky. Teď byl ale jejich dopad velmi intenzivní a jasný - přestože je noc, já jsem unavenej a štípou mě oči od kouře, jsem oddaně součástí něčeho čemu věřím. Vidím okolo sebe lidi, kteří svým enthusiasmem a odhodláním stavějí z ničeho lokální scénu, která žije a funguje. A i když by oni sami asi namítali, že by to mohlo být ještě mnohem lepší, případně, že lepší už to bylo, já jsem byl vděčnej za každou minutu. Vím, jak moc nevděčná tohle může být práce, pořád dokola stejný koloběh snahy a marnosti, který ve finále sotvakdy přinese nějakou katarzi. Koloběh zařizování, důvěry a zklamání, který časem všechny nějak semele. Znám to fakt moc dobře. A možná i proto, bych chtěl vyjádřit nejhlubší respekt všem lidem, který dělají koncerty a speciálně těm na menších městech nebo vesnicích. Všem, kteří obvolávají kapely, objíždějí sály a zjišťují, kde by se daly koncerty dělat, všem, který musí komunikovat s fízlama, přesouvat akce na poslední chvíli jinam, všem, kteří vyrábí a lepí plakáty, všem, kteří vaří jídlo, nechávají spát kapely ve své posteli a ráno se s nima rozdělí o poslední zbytek kafe nebo pár krající chleba. Všem, kteří si berou neplacený volno ve zkurvený práci, aby mohli pomoct svým kamarádům. Všem, který do toho vrážejí svoje těžce vydělaný peníze. Všem, jejichž obličeji znají místní náckové, protože táhnou lokální dění. Všem, kteří na ty koncerty chodí. Vím, že je to někdy težký vidět, ale pro mě jste všichni vítězové. Tvoříte něco po svém a musíte se kurva snažit, aby to fungovalo. Bez lidí jako jste vy, by to tady už dávno všechno lehlo popelem, vy jste ti, kdo drží celou scénu nad vodou. A proto se musím smát, když vidím děcka a chytráky jak ohrnujou nos skoro nad vším, ale sami nejsou schopni udělat nic. Jo, už zase ta mantra o tom, že je dobrý si to napřed zkusit, než se začne píčovat a ušetřte mě toho, že to není argument. V téhle scéně to argument je. Tahle scéna by totiž měla stát na tom, co se dělá a ne na tom jak moc se kecá. To druhé jde mnohým opravdu skvěle, s tím prvním už je to mnohem horší. Ještě jednou díky všem, kdo drží holýma rukama ujíždějící lano nebo valí svůj kámen pořád do stejného kopce. Ať žijou punx a ať zdechnou snobové.