THE BLACK HEART PROCESSION

24. května 2011 v 11:03 | Aran
THE BLACK HEART PROCESSION
(special stripped down show)
27. května 2011
Praha - divadlo Dobeška


Jejich skladby jsou jako hluboké tůně, jejich zvuk láká ztracená srdce jako plamen svíčky můru. Přehnaný patos? Možná; ale k The Black Heart Procession velká slova a rozmáchlá gesta tak nějak patří. Bez nadsázky legendární formace ze San Diega se v Česku představila vůbec poprvé v květnu 2010 v komorním prostředí pražského divadla Dobeška, nyní se The Black Heart Procession vracejí na stejné místo takřka přesně po roce. V pátek 27. května tentokrát kapela předvede výjimečné vystoupení, jehož podtitulek je "special stripped-down show".
O co jde? Zakládající autorská dvojice The Black Heart Procession Pall Jenkins (kytara, zpěv) a Tobias Nathaniel se rozhodli vystupovat jen bez dvou, bez doprovodu dalších nástrojů. Přesně tak totiž kapela v roce 1997 odehrála v Kalifornii své první koncerty a po částečném návratu ke kořenům, které představuje poslední vynikající album "Six" (2009) jdou nyní Jenkins a Nathaniel ještě dál. Vlastně zpátky… Na Dobešce tak uslyšíte klíčové skladby celé kariéry The Black Heart Procession v té nejsyrovější, nejintimnější podobě - jen za doprovdou kytary a piana (skutečného piana, nikoliv kláves!!!). Sychravé balady a temné lovesongy tak vyniknou ještě výrazněji než na deskách...

Koncert The Black Heart Procession začíná ve 20.00, vstup na Dobešku je 300 Kč.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Banan Banan | 28. května 2011 v 0:53 | Reagovat

Na tenhle koncert BHP nikdy nezapomenu. Přidal jsem si skoro jako kdybych žádnej koncert ani nedělal, jak to všechno makalo. Pall i Tobi jsou úplně super, normální, pokorný a vtipný chlápci. Samotnej koncert byl neskutečnej a na úplném konci večera mě odrovnalo povídání si s Tobim o starejch časech, kdy mi prozradil, že když mu bylo 16, tak hrál na kytaru ve - STRUGGLE. Neskutečný. Díky moc všem, co dorazili a mýmu bráchovi Aranovi.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama