KONCERTY MR.BANANA INDUSTRY UDPDATE

17. května 2011 v 11:30 | Banan
Nastal čas trochu aktualizovat přehled ze začátku a roku, jelikož se něco lehce změnilo a něco samozřejmě přibylo. Jo a díky všem, kdo chodí na koncerty, samozřejmě nejenom na ty, co dělam já. Tohle pak berte zase jako takovej základní přehled, podrobnější info pak bude následovat vždycky před aktuálním koncertem. Teď to tedy vypadá nějak takhle.

27.5.2011
THE BLACK HEART PROCESSION
Divadlo Dobeška

Tenhle koncert dělám spolu s Aranem. Z lásky TBHP jsem se vyznal už mnohokrát, takže spousta z vás asi tuší, co pro mě tahle kapela znamená. Koncert bude pouze ve složení Pal a Tobi (v téhle sestavě kdysi začínali) a emoce tak budou oholený na úplnou dřeň. Vše by mělo stát hlavně na pianu, pile a hlasu. Kdo byl na Dobešce minulý rok a viděl poslední 2 skladby, které dávali Pal a Tobi pod podiem, dokáže si udělat představu jakej to bude mazec. Podobné koncerty se opravdu nedějou často.

3.6.2011
BY THE GRACE OF GOD + EMPTY HALL OF FAME
Klub 007 Strahov

Tenhle koncert dělám spolu s Two Shovels. BTGOG jsou spolu s Chokehold a Unbroken moje asi vůbec nejoblíbenější kapela všech dob. Dodnes mi behá mráz po zádech kdykoliv slyším jakoukoliv jejich skladbu. Členové Endpoint a esence všeho o čem pro mě kdy byl hard core.

19.6.2011
THOU + MOLOCH
Klub 007 Strahov

Tady měli původně hrát ještě Abfukk a High Society a naopak neměli hrát Moloch. Nakonec se to vyřešilo tak, že na Sedmě bude tahle sestava a Abfukk a High Society budou hrát ten den Na Půlce (takže jestli máte rádi dobrej 80´s hc/punk, tak vyražte tam). Nicméně, tenhle koncert bude čistý zlo. Thou mě svojí poslední deskou rozdrtili čelist na jeden nápřah - naprosto masakrální postupy v základu vycházející hlavně z kapel jako Dystopia, Noothgrush nebo "rockověkších" věcí od Corrupted. Doplněné poctivou dávkou dobrého metalu a totálně nelidským vokálem. Dílo zkázy dokonává fakt, že to má pořád totálně punkovej feeling a přestože to je kapela na Southern Lord, jedou turné bez jakýchkoliv garancí. Partnery jim dělají Moloch z Anglie - hooooodně nemocný sludge/doom ve stylu Khanate. Zlo, zlo, zlo.

23.6.2011
BERNAYS PROPAGANDA + XAXAXAXA
Café Na Půl Cesty, Pankrác

Dvě naprosto boží kapely z Makedonie!!!!! S BP jsme hráli s Lahar minulý rok na Zoro Festu v Lipsku a všem nám totálně spadla brada. Opravdu hodně dlouho jsem neslyšel takhle dobrou a hlavně naprosto originální kapelu! Jejich muzika je hodně groovy, v podstatě jsou to skoro taneční rytmy, ale hrané bez jakékoliv elektroniky jen s pomocí skvělého bubeník a a kytaristy, který sází totální riffy a jeho hra je hodně podobná Hüsker Dü, Gang of Four nebo Drive Like Jehu. Ke genialitě pak kapelu posouvá energický vokál zpěvačky Tiny v makedonštině. Dohromady to maká prostě dokonale a já apeluju na všechny aby se na tenhle koncert přišli kouknout. Zvláště když druhou kapelou budou Xaxaxaxa, kde hraje Vasko z BP a nakopou vám prdel úplně stejně.

30.6.2011
THE ESTRANGED + KHUDA
Klub 007 Strahov

Tenhle koncert dělám spolu s Hluch. The Estranged jsou další splněnej sen. Původně vznikli jako projekt, kde se sešli Keith z Hellshock/Warcry atd s bývalými členy From Ashes Rise. Oproti veškerým očekáváním však začli hrát muziku ovlivněnou hlavně Wipers, Joy Division a Agent Orange a hned na první desce ukázali, že sice hrajou v podstatě post punk, ale divoká portlandská punková krev jim v žilách kolovat nepřestala ani omylem. The Estranged hrajou tenhle styl s odzbrojující energií navíc pěkně temně a nadoraz. Jejich koncerty jsou vyhlášený a já se fakt těšim. O rozjezd se postará anglická masírka Khuda.

10.8.2011
WORLD/INFERNO FRIENDSHIP SOCIETY
Klub 007 Strahov

Ano, je to tak, geniální punkový kabaret se vrací zpátky. W/IFS mají venku novou desku "The Anarchy and the Ecstasy", která je skvělá a nedá se očekávat nic menšího než absolutně zničující nájezd. Neznám moc kapel, které by měli podobně destruktivní dopad a přitom to byla taková zábava a dodnes vzpomínám jak Jack donutil na prvním pražském koncertě polovinu publika utvořit páry a tancovat klasický valčík. Jindy zase chodil po Německu v dlouhém černém kabátě, s červenými kontaktními čočkami a ptal se na ulici lidí, co si myslí o Leni Reifensthalové. Tohle bude večer, na který se nazapomíná, hlavně proto, že stát se může absolutně cokoliv.

27.8.2011
MOONLESS + host
Café Na Půl Cesty, Pankrác

Jo jo, nová kapela lidí z Gorilla Angreb, No Hope for the Kids nebo Young Wasteners. Tentokráte se ale jedná o parádní stoner/doom, samozřejmě stále s lehkým závanem kodaňského punku. Zbystřit by měli hlavně všichni kdo jedou v Saint Vitus, Goatsnake, Bathory atd. Jediný dvě jistoty jsou, že to bude dobrý a že to bude nahlas. Součástí koncertu bude vegan grilovačka!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 martin martin | 26. května 2011 v 12:26 | Reagovat

ty vole, MOONLESS vědí, jak se má hrát stoner. Už se začínám těšit!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama