MĚL JSEM TĚ MOC RÁD BRÁCHO....

18. dubna 2011 v 23:12 | Banan
Poslouchám Lvmen - "Mondo". Právě teď hraje poslední skladba desky a mě tečou po tváři slzy. Když byli Mönster na turné právě s Lvmen, překřitili tuhle písničku na "Dada´s Song", protože v ní Dáda nádherně zpívá. Měl jsem ten song vždycky strašně rád a byl jsem schopnej ho poslouchat pořád dokola. A úplně stejný to bylo i s Dádou.

Poznal jsem ho před patnácti lety. Byl jsem malej vyjukanej kluk, co jezdil na koncerty do Sokolova, Chebu a Chranišova. V té době to tam neuvěřitelně žilo, některý ty koncerty jsou dneska totálně kultovní, jako třeba Grade a Endeavor v Chranišově. Dáda se mě (a ještě Tomáše Kadlece) ujal, když jsme neměli kde spát a tak jsme strávili noc na podlaze nějaké kanceláře, kde byla matrace, kytary, malinkej vařič a spousty desek. Bylo to pár metrů od nádraží v Sokolově a my měli za pár hodin vstávat na vlak. Dáda ještě v noci uvařil čaj a ohřál fazole a já poprvé v životě držel v ruce desky Shotmaker, Unbroken, Antioch Arrow, Struggle a dalších kapel, které mi hned vzápětí změnily život. Už tehdy z Dády doslova sálal zvláštní klid a pokora podpořená jeho neuvěřitelnou osobností. I proto si to pamatuju, jako by to bylo včera. Už jsem v té době znal Ember a tohle setkání pro mě strašně moc znamenalo. Byl to přesně ten moment, kdy mi došlo, že punk je místo pro mě, protože se tam smazávají hranice mezi lidmi.

To, co dneska jsem, má kořeny přesně tam v tom kanclu v Sokolově. To Dáda mě naučil spoustu věcí vidět a taky věřit, že to může být na celý život. Ztělesňoval všechno, co pro mě kdysi definovalo scénu a to hlavně tím, že namísto prázdnejch řečí to prostě "jen" žil. Bez patosu, ostrejch loktů a zbytečnejch gest rozdával radost a dobrou náladu, všude, kde se objevil a vždycky byl ochotnej při vás stát. A přesně to, je pro mě punk. V tohle věřím. Díky němu.

Bude mi moc chybět.

Drž se brácho, jednou si spolu zase dáme Ducha Lesa.......
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 strb strb | 19. dubna 2011 v 12:12 | Reagovat

Tyvole ta písnička je teď prostě..no takřka neposlouchatelná..

2 Aran Aran | E-mail | Web | 19. dubna 2011 v 12:28 | Reagovat

"Dobrý večer kamarádi ty vole!"

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama