DESKY TÝDNE

19. března 2011 v 16:44 | Banan
Dnes to vezmeme bez nějakého většího úvodníku. Moje touha podělit se s vámi o své hudební zážitky je sice velká, nicméně můj momentální stav se dá nejlépe popsat jako lehká roztěkanost kombinovaná s nedostatkem spánku a narušovaná nutností alespoň minimální pozornosti v Rekomandu. Je trochu líná sobota a mě došlo kafe. Včerejší párty byla super. A tyhle desky jsou nutnost.

1. COLA FREAKS - "s/t" (Hjernespind)
Jasně, už to naznačoval M5 ve své minirecenzi na webu Day After - z tohohle fakt seru. Moje obsese dánským punkem je myslím dostatečně známá, takže jen napíšu, že po třech singlech a splitku s Autistic Youth je tady konečně velká deska Cola Freaks a je naprosto GENIÁLNÍ. Trochu méně lo-fi a víc ostrá než singly, ale pořád s tou úžasnou náladou, zpěvnými skladbami a několika totálními hitovkami. Možná vám bude chviličku trvat, než do toho proniknete, ale to, co pak dostanete za odměnu, bude rozhodně stát za to. V některých chvílích to fakt zní jak srážka "druhé vlny" a starého dobrého deutsch punku kapel jako Slime. Tohle opravdu cenim.

2. HJERTESTOP - "Musik For Dekadente Orer" (Kick´n´Punch)
No a můžeme pokračovat. Tenhle singl už se objevil v mém novoročním žebříčku, ale až teď se dostal plně do distribuce, což mělo za následek jeho opětovnou rotaci na mém gramofonu a BUM! Stejnej efekt jako u prvních poslechů - destrukce pokoje a nekontrolovatelný pád do stojanu s prádlem. Zřejmě nejdivočejší kapela z Kodaně současnosti a jejich totální hc/punková jízda lemovaná spoustou drog, alkoholu a bitek, stejně jako neuvěřitelně milým chováním (dělal jsem jim koncert, tak vím o čem mluvím) a naprosto autentickým životním přístupem. Všechno to v tý muzice je a proto taky tak zabíjí. Jo a pozor, kvůli Hjertestop se resuscitoval i kultovní label Kick´n´Punch, což také o lecčems vypovídá.

3. BURNING AIRLINES - "Identikit" (DeSoto)
Washington D.C., rok 2001 a druhá deska Burning Airlines. Kapela, kterou dali dohromady Jay Robbins a Bill Barbot (oba Jawbox) s Peterem Moffettem z Government Issue. Energický a našláplý rock, na mnoha místech hnaný kupředu s původní punkovou energií a samozřejmě vystavěný na fantastických melodiích a skvělém zpěvu. Fungovala tady stejná MAGIE jako v případě Jawbox a i to je důvod, proč se k téhle desce tak čast a rád vracím i když celkově je tenhle styl a vlastně celá tahle éra už téměř zapomenutá.

4. CROW - "Beating the Wings of Destruction" (Prank)
Další věc, která se objevila už v rekapitulaci nej desek roku a zcela trestuhodně uniká téměř jakékoliv pozornosti. Přitom se podle mého skromného názoru jedná o jednu z nejdrtivějších metal/crustových nahrávek několika posledních let. Mám Crow hodně rád a líbí se mi od nich všchno, co jsem slyšel, ale tohle mini z roku 2007, které teď převydal Prank (původních 1000 kusů se okamžitě vyprodalo) je naprosto fenomenální. Postupy přesně na pomezí punku a metalu s tím, že z obou stylů si Crow berou to NEJLEPŠÍ a samozřejmě to ještě hrají typicky po japonsku - tedy absolutně nadoraz. Jinak musím říct, že velkým impulzem k tomu, abych se k téhle desce vrátil, byl tour reprt v poslední Hluboké Orbě, po jehož přečtení mám Crow ještě radši.

5. IRON LUNG - "Live at Supersonic" (Capsule)
Obvykle živáky moc nemusim, ale tohle je čistokrevnej MASAKR. Skvělej zvuk, který vás roztrhá a totálně vtipný hlášky mezi songama. Hudbu asi netřeba komentovat - absolutní power violence jatka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ciba Ciba | 20. března 2011 v 17:50 | Reagovat

Zdarec!S těma CROW a Hlubokou orbou to máme obdobně.Dneska jsem si dal gramo seanci japonskejch palů.....právě na základě stejnýho článku ,a u CROW jsem se zasekl samozdřejmě nejvíc!Zajímavý co dokáže dobrej článek a pár pěknejch černobílejch fotek...HO písmo svaté!!

2 Aran Aran | 21. března 2011 v 13:58 | Reagovat

BURNING AIRLINES - to je přesný. Bylo to hodně silný období a je to pryč... Pořád z toho ale čerpám, proto teď dělám ty TITLE TRACKS (11. dubna na 007, ex - Q And Not U). Říkal jsem si, že bych těmhle koncertům mohl říkat "Naše staré kamarády nehodíme smetí shows", hehe...

3 Lennie Heroin Lennie Heroin | Web | 20. listopadu 2011 v 17:22 | Reagovat

hjertestop skvělý - chtěl bych je vidět někde tady v Praze

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama