ČISTÉ ZLO TY KOKOT

14. března 2011 v 11:59 | Banan
Jedu už asi po dvacáté novou desku ROT IN HELL - "As Pearls Before Swine", která konečně vyšla na Deathwish. Upřímě, očekávání nebylo zase až tak velké, nicméně krutou realitou byl čelní náraz. Mám obecně tendenci některé kapely z Anglie trochu podceňovat a očekávat sice hodně stylovou, ale už ne tolik drtící a hlavně uvěřitelnou desku. Navlíknout se do in hadrů, nalakovat si tři nehty na ruce a oholit si půlky hlavy totiž dokáže každej idiot. Ale sáhnout si až na dno, tam vyhrabat hodně divný vize i postupy a ukovat z nich nahrávku, která vás zmlátí, to už se moc nestává. V některých chvílích je to opravdu hodně podobný Integrity (což je naprosto v pořádku), hlavně způsobem frázováni dost nemocnýho vokálu i samotnou strukturou. Fakt tam dost probleskujou hlavně první zářezy těhle úplnejch maniaků, ještě když na strunách vládli Aaaron a Lenny a hned na první desce na nich oběsili naději. Určitě si to ještě někteří pamatujete, metalová brutalita a punková přímočarost, se kterou se to všechno hrnulo dopředu byla prostě fascinující. I Rot in Hell to pak dokážou znásobit až hitově nafrázovaným vokálem, který dělá ze spousty skladeb sondtrack k sebezničení. A nutno dodat, že těch skladeb je na albu drtivá většina, některé jsou ještě trochu blíže k pozdějším deskám Ringworm, hlavně při sekání víc metalových riffů. Ale! Jak už jsem napsal, nahrávka má jinak dost punkový feeling a asi proto mě to tak dostává, něco podobnýho mimochodem cítím třeba z Cursed. Není to přeprodukovaná a vyčištěná blbost do metalovejch magazínů, kde se pak kluci budou tvářit zle. Tohle je zlý svou podstatou a navíc ne jen tím jasně brutálním rozměrem. Po celou dobu se mi totiž nějak zdálo, že tam slyším ještě něco, co mě trochu znervózňuje, nějakou podprahovku. No a je fakt, že na pár místech, když kluci na chvíli zastaví ten buldozer, je to víc než jasný. Rezonující ozvěna chorých duší bloudících po tomhle světě, která je zakletá do hodně divnejch vybrnkávaček, které jakoby uklidňujou, ovšem jsou většinou pouze předzvěstí další apokalypsy. Stejně jako texty. Tohle ja po všech stránkách opravdu hodně dobrá deska.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mao Mao | 16. března 2011 v 14:41 | Reagovat

Hej, hej, hej..dnes mi ta deska přišla! Kurva, už se nemůžu dostat až ji doma roztočim. Hallways of the always sem sjížděl vostopéro a na novou fošnu sem se těšil jak na konec světa. Vedle Vvegas a Blind to faith největší holy terroristi. Touhle recenzí si mě navnadil ještě víc, hombre, dneska bude velká noc!!

2 Mao Mao | 17. března 2011 v 13:03 | Reagovat

Tak a je to, se vším se z tebou ztotožňuju, na pár dní mám ted vystaráno.

3 Ciba Ciba | 20. března 2011 v 17:35 | Reagovat

Hehe......máte pravdu pánové tohle je čistý zlo  a správný pacienti!!!Ten artwork u LP je taky slušná práce.Já si jen chrochtám,a neználky lituju!!! Holyterror church of final judgement!!!

4 phobia79 phobia79 | 23. března 2011 v 10:34 | Reagovat

podivej je jak se tady sešly .. všichni 2 (slovy dva) znalci metalovýho hardcore z východní části středních čech .. a tím je místní základna absolutně vyčerpána :-)))

5 Mao Mao | 24. března 2011 v 13:18 | Reagovat

Hehe..no jo no, bohužel jenom dva, nenaděláš nic. Řady vyznavačů našeho kultu nebudou nikdy hojný, ale nízký počty nahrazujeme absolutní oddaností a fanatismem, vid, Cimbále?:) Holy terror - víra na celý život, kurwa:)

6 Banan Banan | 24. března 2011 v 16:07 | Reagovat

Tak tady se potkává jen elita, to je jasný, hehe. A že jsou Mao a Cíba v tomto ohledu psychopati (myšleno v tom nejlepším), to můžu jen potvrdit, hehe.

7 p. p. | 25. března 2011 v 22:53 | Reagovat

když je řeč o deathwish - belgičani oathbreaker u nich podepsali, videoklip (skvělej) k desce co vyjde brzy je ke shlídnutí tady (nebudu nic nalhávat, posral jsem se z toho)  
http://www.youtube.com/watch?v=fxM708FdWVk&feature=player_embedded

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama