DESKY TÝDNE

5. února 2011 v 13:28 | Banan
Tak, po delší době zase desky týdne. Zapátral jsem tentokráte hlavně v raw punk/crust sekci a vytáhl na světlo několik desek, které jsem docela dlouho neslyšel. A mám pocit, že některé z nich dost neprávem zapadly, přestože když vyšly, tak mě poslaly k zemi. A je příjemný zjistit, že tuhle schopnost si udrží už navždy. Tak si je zkuste poslechnout, nebo se k nim po nějaké době třeba vrátit - rozhodně stojí za to.

1. SEVERED HEAD OF STATE - "Power Hazard" (Havoc)
Po v podstatě striktně d-beatové "Anathema Device" úkrok směrem k punkovějšímu zvuku i struktuře skladeb. Jsou tam víc slyšet Poison Idea a starý US punk vůbec. Pro spoustu lidí to bylo zklamání, já jsem byl nadšen a jsem pořád. Aby nedošlo k omylu, "Anathema Device" je podle mě geniální deska, ale "Power Hazard" má taky naprosto kurevskou sílu, skladby jedou s neskutečnou energií, vše je na svém místě, včetněho Kellyho geniální bysy, přísných bicích a Toddových vyhrávek, které tak miluju. Do toho samozřejmě skvěle nafrázované proklamace o podstatě lidské rasy a ve vnitřáku odkaz na Polsko a obrázek koncentráku s velkým logem Prada uprostřed. Zasraně dobrá deska.

2. WORLD BURNS TO DEATH - "The Graveyard of Utopia" (Prank)
V mnoha ohledech velmi podobný případ. např. i v tom, že  tahle deska taky trochu překvapivě nevyšla na Hardcore Holocaust jako ty předešlé. WBTD se tady nechali mnohem víc ovlivnít japonskou školou, což je obtisknuto i ve faktu, že jedno z posledních sól svého života si tady střihnul Chelsea z Paintbox. Oproti poměrně čisté rockové produkci (brát s rezervou!) "Totalitarian Sodomy" je zvuk špinavější a skladby mají trochu jinou energii. Ale opět, tlak, který tahle deska vytváří je smrtící, Jackův vokál je zlej jak svině a texty se svou tématikou věnují výhradně masakrům sovětského státního aparátu a jsou opatřeny takovými informacemi, ze kterých se vám v kombinaci s muzikou udělá regulérně blbě. Lepší doporučení nemůže crustová deska dostat.

3. RAJOITUS - "Hat Morker Amfetamin" (Hardcore Holocaust)
Srážka s psychopatama. Parta nasraných Finů, kteří hodně čerpají inspiraci od Švédů a výsledkem je tahle zabijácká deska. Rychlé skladby s typickou energií punkového pravěku, hnané dopředu současným vztekem a samozřejmě spoustou alkoholu. Celé to fakt zní jak srážka starého Suomi punku, který byl ve své primitivnosti neuvěřitelně chytlavý a Svenska d-beatu ve stylu starých Anti-Cimex. Nechybí zabijácké refrény a strčprstskrzkrk frázování. Říkám ano.

4. DOOMTOWN - "Forever Fucked" (Putrid Filth Conspiracy)
Další věc, na kterou už trochu sednul prach a to přesto, že ani ona není až tak stará. Rok 2005, label Rodriga ze Satanic Surfers/Intensity a tahle skvělá deska od německé kapely, která vždy byla trochu ve stínu např. The Now Denial, Burial a dalších, přestože z mého pohledu z nich byla zdaleka nejlepší. "Forever Fucked" je od začátku do konce výbušná a s obrovskou energií zahraná deska a její největší přednost je v tom, že jsou na ní opravdu dobře napsané písničky, které stojí na parádních nápadech. V mnoha ohledech byli Doomtown celkem blízsko kapelám jako From Ashes Rise, jen měli trochu punkovější feeling a jasný evropský rukopis. Mrkněte se po tom, je to fakt super věc!

5. ARTIMUS PYLE - "Civil Dead" (Prank)
První deska útočného komanda z Bay Area. Za bicími Jensen z Iron Lung, na basu Robert Colins z What Happens Next?. Absolutně zlá, nihilistická a nekompromisní jízda, bez jediné šance na vydechnutí. Artimus Pyle čerpají hlavně z His Hero is Gone, ale posouvají to dál. Skladby jsou delší, lehounce ovlivněné i starým Bay Area metalem a samozřejmě i Crucifix. Vše podthuje temná grafika a texty, které se s tím fakt neserou - jsme v prdele, svět končí, ale stejně se nevzdáváme. Docela dlouho jsem tu desku neslyšel, pak jsem s ní infikoval Hluch a od té doby na mém gramofonu zas docela rotuje. A dává mi sílu to tady přežít.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zé | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 23:13 | Reagovat

Třídní původ? Moji předkové byli neandrtálci, takže díky za info:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama