GY!BE, BELLA A TELEFON

27. ledna 2011 v 19:48 | Banan
Jelikož se Simonovi (tedy ne Jasonu Simonovi, ale prostě jen Simonovi) podařilo vytrhnout kabel od internetu ze zdi a oprava se trochu protáhla, měl lehký výpadek i tento blog. Ale alespoň jste se mohli plně věnovat svým Facebookům, Last fm profilům, Twitterům a podobným přínosným věcem, bez kterých se moderní fanoušek nezávislé hudby rozhodně neobejde. No, nicméně, zanechme sarkasmu, věcí se stalo víc než dost.

Asi nejsilnějším zážitkem (nejen) posledních týdnů, byl koncert GODSPEED YOU! BLACK EMPEROR. Rovnou říkám, že totálně saru na to jak moc je to teď cool, hype nebo podobný nepodstatný píčoviny, který má každou chvilku někdo potřebu vytahovat a řešit. Já tuhle kapelu miluju už roky a na koncert jsem se fakt těšil, tím spíše, že jsem byl přesvědčen, že ji nikdy neuvidím. Měl jsem sice trochu obavu, že si to sám trochu zkomplikuju a v podstatě nepodstatné vnější okolnosti mě znemožní si to opravdu užít, ale nakonec jsem zvítězil. Tím pádem jsem se nechal totálně rozmetat dokonalým koncertem. Ještě nikdy jsem něco podobného neviděl a neslyšel - absolutní soustředění, neskutečná intenzita a ve výsledném efektu totální audiouvizuální a ještě k tomu emocionální poprava. Fakt hustý. Navíc samotná kapela nejvíc v klidu a to přes nezpochybnitelný fakt, že GY!BE jsou opravdu velká kapela (na jejich koncertě v Pažíži bylo 5000 lidí). Všichni pěkně poctivě tahali aparát, zapojovali si všechny ty šílený věci a v osobním kontaktu byli fakt příjemný. A jestli by vás zajímal Efrimův nákup v Rekomandu, tak tady je:

Van Morrison - Live" lp
Die Kreuzen - "s/t" lp 
Evidence Smrti - "Demo 2008" 12ep.

Celkem slušnej mix myslím, který toho říká opravdu hodně, hehe.


Dalším zážitkem byla srážka s novou deskou BELLE AND SEBASTIAN. Jmenuje se "Write About Love" a na doporučení M5 jsem s jejím nákupem neváhal ani vteřinu. Míra totiž při zmínce o téhle nahrávce  jen lomil rukama a přes veškerou snahu ze sebe vlastně nedostal ani slovo, což u něj vždycky znamená, že se mu to fakt hodně líbí. A když nad tím tak přemýšlím, byl to vlastně on, kdo mě k téhle kapele před lety přivedl a způsobil tak mimojiné závislost na albu "Dear Catastrophe Waitress". V nové desce se dokonalým způsobem protnula razance ranného období a hippiee odér pozdějších nahrávek a vnikla opravdu fantastická věc. Dokonale vymyšlené písničky postavené na překvapivě pevném a v intencích stylu až překvapivě tvrdém základu, ale zároveň napsané s až nepochopitelnou lehkostí a hravostí. Od prvního poslechu je jasné, že máte co dělat s naprosto vyjímečnou desku, která si na nic nehraje - jen je prostě skvělá. Belle and Sebastian strkají všechny současné indie hvězdy do kapsy s totální grácií, tak si to aspoň poslechněte a těšte se na jaro, tak jako já, protože to bude "Write About Love" fungovat myslím, ještě mnohem lépe.


TELEFON - "Smysl Malých Činů". Pro mě opět nepochopitelná kombinace parádního punku, který má kořeny hodně hluboko v 70. letech a textů, které bych chtěl umět psát. ale nikdy se mi to nepovede, protože nejsem z Valašska. Jestli se u nás někde hraje opravdovej a autentickej punk, tak je to tam. Více brzy na czechcore.cz


Další hodně hrané desky posledních dnů:

JESSE SYKES AND THE SWEET HEREAFTER - "Like Love Lust" (Southern Lord)
Láska na první poslech. Nebe i peklo. Stříbrná pavučina z rtuti. Královna.

PHIL OCHS - "In Concert" (Elektra)
Hodně silné skladby jak formou tak obsahem. Jestli máte rádi třeba Billy Bragga, zkuste Phila Ochse! Tohle je jeho koncert ze 60. let, který jsem ulovil zcela nečekaně v jednom bazaru v Praze.

DESCENDENTS - "I Dont Want to Grow Up" (SST)
Nestárnoucí deska. Nerd punk, kde naštěstí zcela převládá punk. Skvělý.


"Tak na neviděnou, na nenáviděnou!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gejboš Gejboš | E-mail | 28. ledna 2011 v 9:46 | Reagovat

přijeď hodit ucho když budeš mit čas!
http://marast.bloguje.cz/877698-12-2-telefon-v-holubniku-kolin.php

2 dissmegma dissmegma | 31. ledna 2011 v 20:16 | Reagovat

TRAGEDY no to mě poser !!! uááááárgh

3 Witt31Wanda Witt31Wanda | E-mail | Web | 2. ledna 2012 v 0:46 | Reagovat

It's well known that money makes people disembarrass. But what to do when somebody doesn't have money? The one way is to try to get the <a href="http://goodfinance-blog.com">loan</a> or student loan.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama