VÍKEND PLNÝ ZÁŽITKŮ

28. listopadu 2010 v 18:16 | Banan
Ano, přesně tak to bylo. Fakt jsem se těšil, až po dlouhé době vypadnu na víkend pryč z Prahy, navíc v naprosto dokonalé sestavě a s příslibem nevšedních zážitků. Všechno začalo před několika měsíci, kdy jsme se domluvili s Blumem, že s P2 zahrajem na "For Liberation Festu" na Vrahu. Přibrali jsme do auta Arana Satana a domluvili si ještě páteční zastávku v Holubníku. Odehrál jsem sice za svůj život opravdu hodně koncertů, ale zahrát si tyhle dva pro mě byla velká čest. O Holubníku už jsem se tady zmiňoval a aniž bych se chtěl opakovat, tak musím znovu říct, že to místo je naprosto speciální. Od první chvíle, co tam přijdete, máte pocit, že tam je všechno dobře. Cítíte se tam spíš jak v nějaký klubovně, než v klubu (hehe, slovní hříčka) a máte konstatní dojem, že se tam tak trochu zastavil čas. O tom ostatně svědčí i to, že jsem usnul asi až ve 4 ráno a to se mi fakt moc nestává. Trochu za to pravda mohla i ta Vesmírná Odysea promítana na zeď za kterou jsem se uložil, ale byl jsem rád, že zábava jela celou noc, je to dobrý znamení. A ta lehká bizarnost několika situací u mě vyloudila spíš úsměv na tváři. Skvěle jsem se pak v Holubníku cítil i ráno, u snídaně a kafíčka. A to už byl naprosto nezvratný důkaz, že se tam budu vždycky rád vracet. Klidně i na dlouhé politické diskuze s klukama, který to mají všechno pod palcem. Abych jim neustále připomínal, že to, v čem žijeme, je fakt mrdka i když se to na první pohled nezdá. Jedním dechem, ale dodávám, že jsem na ně hrdej a hrozně jim fandim.

Hrdej jsem i na Vraha. Další a dlouholetý důkaz, že když se chce, tak to jde. Byl jsem tam už hodněkrát a taky jsem se tam cítil vždycky dobře. Mnohokrát jsem přemýšlel, jak je možné udržet takovéhle místo naživu a včera mi to došlo naplno. Je to tou neskutečnou energií, která pohání Martina, Ctiba, Fekála, Kavana, Lochnese a mnoho dalších, kteří tuhle prokletou káru pořád táhnou dál. Nerad bych sklouzl do nějakého patetického přednesu a životní cestě a starých psech, ale ve své úplné podstatě je to přesně tak. Viděl jsem je tam několikrát na smrt unavený a nasraný a stejně tam jsou vždycky znova. A přesně v tom to je. No a když se navíc tohle místo a tahle parta spojí s energií někoho jako je Blum, zrodí se tak příjemná akce, jako byl včerejší festival. Vím, jak nevděčná je tohle "práce", zvlášť v téhle zkurvené době internetových válečníků. O to víc si toho všeho vážím a abslotně to respektuju. Je v tom opět obsažená neskutečná porce enrgie a to nejen Bluma, ale všech kluků a holek, který mu pomáhají. Včera jsem to zase cítil. Když jsem tam seděl a díval se na tu hromadu naprosto vynikajícího jídla, s hrnkem zapatistickýho kafe v ruce a s hřejivým pocitem v srdci. Byl jsem doma, mezi svýma lidma a přestože ne se všema bych chtěl asi trávit dovolenou, byl jsem naprosto šťastnej. A tenhle pocit ještě zesílil, když jsem viděl naprosto fantastické vystoupení Tyranie Identity. Měl jsem v podstatě celou dobu mrazení v zátylku, jak to bylo silné a přesvědčivé. Plný emocí, nadšení, odhodlání, zklamání, touhy........prostě naprosto skvělý a ještě navíc v některých chvílích odlehčený a vtipný. Parádní byla i Gattaca, je to vlastně postavený na podobných věcech, ale mnohem víc vás to rozmačká. Prostě mi tam včera na tom Vrahu uprostřed kopců, náledí a sněhu zase došlo, že jsem hrdej, že tohle jsou lidi, co znam. A že jsem šťastnej, že jsem strávil tenhle víkend s nima a s nejlepší partou na světě. Dva nejlepší večery mýho života. A jelikož za chvilku začínají na kopci Rise and Fall, doufám, že na to naváže třetí.

Playlist dnešního odpoledne:

1. ELLIOTT SMITH - "An Introduction to Elliott Smith " (Domino)
Závislost, které už se nezbavím. Venku je zkurvená zima, celej den je tma a ve vaší hlavě je milion a jedna věc. A tohle je výběr největších pecek od chlápka, který psal písničky, díky kterým je všechno najednou jasný a pochopitelný.

2. LOW - "Christmas" (Kranky)
Ano, taky bych si ťukal na čelo, kdyby mi někdo před pár dny řekl, že že album vánočních songů od Low je něco, bez čeho nejde tahle zima přežít. Nicméně zřejmě nic není větší pravda. V současné době pro mě není více uklidňující desky.

3. NIEL YOUNG - "Le Noise" (Reprise)
Všechno je tady: http://www.freemusic.cz/clanky/17342-neil-young-le-noise.html
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 M-5 M-5 | 28. listopadu 2010 v 18:50 | Reagovat

Bingo, ted jsem dopsal recenzi na tu desku Low.

2 Aran Aran | E-mail | Web | 29. listopadu 2010 v 14:46 | Reagovat

Jinak hláška roku je bezpochyby: "Tenhle song je proti všem, protože my jsme Phoenix 2 a můžeme si to dovolit!!!"

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama