PŘICHÁZÍ SOUMRAK

7. listopadu 2010 v 17:46 | Banan
Vrátil jsem se z koncertu v Českých Budějovicích. Doufám, že všichni, co kouří ostatním do ksichtu jednou pochopí, jaký to je svinstvo. Ale myslím si, že spíš asi ne. Někdy je opravdu smutný vidět, jak se "alternativa" dokáže smrsknout na floutkovské pokuřování, dementní hulákání na baru, pár našivek a  do nekonečna opakovanou mantru "buďvpohoděkámo". Při noční cestě na byt jsem potkával lidi z diskotéky  a neviděl jsem žádnej rozdíl, snad kromě parfému od Hugo Bosse, který se smíchal s cigaretovým kouřem a alkoholovým odérem. Vím, že to občas není lehký mít hlavu nahoře, ale lehký to nemá nikdo. Díky všem, který se aspoň snaží.

Lehkou pachuť z večera ovšem dokonale vyléčila ranní sprcha, následné kafe, pak snídaně a skvělý oběd (díky!). Pak už mě čekala jen nekonečná cesta vlakem, ale poslední agónie babího léta rozprostřená do krajiny za oknem, ji činnila poměrně snesitelnou. Zvláštní náladu dokreslovali GODSPEED YOU! BLACK EMPEROR ve sluchátkách. Jo, vím, je to trochu kýč, ale většinou to tak prostě dopadne, protože ať se snažím sebevíc, lepší skladbu než "Dead Flag Blues" si pro podobný situace neumím představit. Někde u Tábora přišel na řadu PROMOE a jeho "White Man´s Burden", deska, kterou jsem dlouho neposlouchal a která zafungovala až nepochopitelně stejně dobře jako GSYBE. Má v sobě sice trochu jiné emoce, ale na hip hopovou desku je až neuvěřitelně melancholická a přitom zatraceně chytrá a našláplá. V momentě, kdy došlo na "Headache" a nádherný dívčí vokál, byl jsem totálně v piči. U Benešova už jsme se blížili do finále a tak jsem si do uší nakouřil ORCHID "Dance Tonight, Revolution Tomorrow". Okamžitě se mi vybavila cesta vlakem z Plzně do Teplic na koncert Balaclavy někdy před mnoha lety, kdy jsem tuhle desku točil na kazetě ve walkmanu a byl jsem z ní úplně odvařenej. I po těch letech má stejnej dopad - brutální nářez a zároveň totální emo. Mám silnou pochybnost, že to bude někdy překonáno.

Praha mě uvítala deštěm a můj pokoj vůní vypraného prádla. Uvařil jsem si další kafe a do ruky vzal čerstvou novinku ve své sbírce. Nádherně udělanou desku TWILIGHT "Monument to Time End". Southern Lord si dali opravdu záležet, když to pak vidíte, tak jim nějaké zpoždění okamžitě odpustíte. Masivní rozkládací obal z tvrdého kartonu, přesýpací hodiny s kosou, parádní grafika a dva vinyly. Položil jsem je postupně na gramofon a otočil volume doprava. Venku zrovna kromě kapek deště padal i soumrak a kafe chladlo na stole, takže bylo v mihotavém světle vidět, jak z něho stoupá pára. Twilight se do toho opřeli a já získal pocit, že klidně může přijít konec světa, protože jsem připravenej. Pro spoustu z vás to asi bude vyhypovanej a nezajímavej black metal, navíc zatíženej sympatiemi k Burzum, a já to budu všechno chápat a nebudu se vám to snažit vymluvit. Mě ale tahle deska zamkla do sevření s kterého se jen tak nedostanu a prostě a jednodužše mě dostala. Soumrak se jen tak mihnul za okny a padla tma.......přišel čas zapálit svíčky a dát si to ještě jednou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hendrix hendrix | E-mail | Web | 7. listopadu 2010 v 23:06 | Reagovat

jo,jo,jóóóóóó!! tu desku chci (mimo tuny dalších..třeba před očima vyprodanou Wonder od KNUT v Praze 1.11. - rád jsem Tě viděl,Mílo!),ale momentálně a dlouhodobě dopředu,na ni mít nebudu.. hudba,hudba je to však lahůdková!! =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama