.......ASI TAK NĚJAK

19. listopadu 2010 v 11:26 | Aran / Banan
Adamovi se tímhle textem na foru SR povedlo vystihnout spoustu věcí, který mi taky leží na srdci. Vlastně by to mohlo být takové pokračování toho, co jsem psal nedávno o deskách. Proto to sem dávám. Patří to sem.

Ty vole já jsem se teď vrátil z koncertu Daniela Higgse. Já nevím. Je mi jasný, že ráno budu litovat toho, co sem teď asi napíšu... a že budu litovat, že jsem si to nerozmyslel líp. To je jedno.

Co je pro vás vlastně Silver Rocket? Mně by to zajímalo. Není to náhodou jen web, kde se zastavíte na okružní online jízdě, která obsahuje ještě - tipuju - Freemusic, DIYcore a Czechcore? Není to náhodou jen tohle fórum, kam každej přilepí kdejakou píčovinu, co najde na YouTube? Já totiž nevím. Fakt v tomhle tápu. Je mi jedno, jestli tohle budete brát jako senilní kecy nějakýho starýho dědka a je mi jedno, že to pravděpodobně hned nějakej chytrej anonym nějak vtipně popraví. Já už na to seru.

My jsme teď v tejdnu dělali dva koncerty - Shrinebuilder a Daniela Higgse. Oba provary. Shrinebuilder dokonce největší provar v historii SR, kterej nás v podstatě úplně vyřadil na rok 2011. Ale o těch prachách to není kurva. Náš čas už se totiž naplnil, my jsme s tímhle skončili. Necháme to s klidným svědomím na lidech, který to evidentně dělají líp - Shindy, Stimul, AM 180, KYEO, Rachot, já nevím kdo všechno... Tohle bylo těch pověstnejch 15 minut pro naivní blbce z undergroundu, co to mysleli - HAHA - vlastně dobře, ale nedovedli si to celý spočítat a byli u toho ještě drzý a prostě to jednou muselo přijít. Ale nestydíme se, dokázali jsme tady myslím udělat pár super koncertů a budu na to vzpomínat s láskou a hrdostí a s vědomím čistýho štítu.

Ale to není o nás nebo o prachách. To je o VÁS. Já nechci kurva znít jako starej kořen, protože se díky vám všem cejtím pořád mladší a mladší, ale ty vole... Mně bude brzo 36 a jsem v Silver Rocket vlastně skoro nejmladší, mladší už je jen Pe.Klo a Bourek. A nenávidím tyhle kecy "jóóóó, to za našich mladejch let...", protože mladý léta každýho jsou každýho vlastní věc/možnost. Ale ty vole mě TAK STRAŠNĚ MRZÍ, o co přicházíte... Protože i když řadu z vás neznám osobně, tak je mi to prostě TAK líto. Já nevím, kolik je průměrnej věk lidí na SR koncertech, ale tipuju, že s těma svejma 36 rokama patřím spíš k těm starším, a že jste vesměs o dost mladší. Já měl štěstí, že jsem v Praze viděl živě kapely jako Yo La Tengo, Killdozer, Downcast, Nation Of Ulysses, Drive Like Jehu, God Machine, Tar, Love 666, Hammerhead... a pak třeba Karate, Unwound... pamatuju Girls Against Boys na 007, vybavuju si zaplněný Roxy s Jawbox coby headlinerama... To nepíšu, abyste byli nasraný. Já byl tenkrát mladej stejně jako vy a bral jsem to jako SAMOZŘEJMOST a taky jsem třeba polovinu koncertu prokecal na baru. Ale teď vidím, jakou jsem měl kliku, že jsem zažil tohle fantastický, neopakovatelný období. A taky si pamatuju, že jsem pár let zpátky musel jet do Lince a Norimberku, když jsem chtěl vidět Black Heart Procession. A do Drážďan, když jsem chtěl vidět 90 Day Men. Protože ty koncerty tady prostě nebyly. A teď tu jsou a je to samozřejmost a je to tak správně a já neskuhrám na návštěvnost, protože my na tomhle poli fakt už nejsme žádný "hráči" - protože jsme prostě na dně. Je mi jen líto, že jste neviděli Shrinebuilder a Daniela Higgse, protože vás beru jako stejnej kmen a říkám si - PROČ? Jako Daniel Higgs - to je prostě neuvěřitelný celý od začátku do konce. Shrinebuilder - já těch hlasitejch tvrdejch kapel viděl fakt hodně, ale Shrinebuilder? TY VOLE. Nelidský.

Já jsem magor, psychopat, robot. Pro mě neexistuje výmluva. Nechoďte na mě s penězma. Já byl taky student a neměl jsem co do huby, protože všechny prachy šly pochopitelně do muziky. A můžu vám říct, že to bylo stokrát jednodušší než živit čtyřčlennou rodinu v Praze. No ty vole jako ne stokrát - asi tak milionkrát. Každej má svý věci, svoje zájmy, svoje priority. Já se jen kurva snažím říct, že můj život je o něco bohatší, protože jsem viděl všechny ty kapely v 90. letech. A teď je to podobný, cejtím, že některý kapely, co sem jedou, jsou výjimečný v tom, co dělají - a že se to nemusí jen tak opakovat (aspoň už ne s náma, protože já toho mám po krk). Ne že to TENKRÁT bylo lepší. TEĎ je to kurva lepší!!!

Nevim, jsou to vaše životy a já jsem jen blbec, co se snaží v tom svým zanechat nějakou stopu. Tímhle celým se snažím říct jen to, že MOŽNÁ - samozřejmě pokud milujete muziku a blablabla - přicházíte o věci, který už se nemusí opakovat. A píšu to proto, že mi vlastně na vás - na tý posraný debilní SCÉNĚ - vlastně strašně strašně moc záleží. Taky jsem si tenkrát říkal, že si to triko God Machine koupím na jejich příštím koncertě - a pak umřel Jimmy Fernandez a žádný "příště" už prostě nebylo.

Jsou mi jedno všechny útoky, jsem obrněnej. Ráno budu tohle celý stejně nenávidět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama