OD VŠEHO TROCHU

26. září 2010 v 22:13 | Banan
Ve čtvrtek a v pátek jsme byli s Lahar v Německu. Nünchritz byl decentnější, ale velmi příjemnej a Lipsko vládlo. Krásný počasí, v autě hodně metalu, veganská zmrzlina, DOKONALÝ vegan jídlo na Zoru, které se skládalo z asi sedmi chodů a dezertu a bylo ho tolik, že nemohlo nikdy dojít. Pak ještě asi 4 druhy buchet a dortů ve spodním patře v krámu z deskama. Ten jsme mimochodem už odpoledne solidně vyplenili a já si odnesl několik vynikajících kousků. Sehnal jsem např. desku SIREN, která vyšla před lety na Day After nebo 8ep STILL LIFE, což je naprosto geniální a těžko sehnatelná záležitost a byla to poslední deska, která mi od nich chyběla. No a v neposlední řadě jsme si večer zahráli skvělej koncert pro skoro 400 lidí a Flo nás bezpečně dovezl domů, za což mu patří obrovský dík. Jo a málem bych zapoměl, když budte mít možnost, jděte se podívat na kapelu BERNAYS PROPAGANDA z Makedonie, je to hodně netradiční, ale naprosto skvělý!!!!!

Na rozdíl od Lipska, které mě nabilo energií, mě byť jen krátká návštěva koncert YOUTH OF TODAY totálně dorazila. 80% návštěvníků nevidíte nikde jinde než na koncertech znovuobnovených legend a ze všeho jsem měl jen pocit zmaru. Žádná kontrakultůra, jen další zabitej večer s kapelou, která měla co říct před dvaceti lety, ale teď už je to nic. Aby nedošlo k nedorozumění, tak jen dodám, že desky Youth of Today jsou podle mě naprosto skvělý a velmi důležitý, ale je to hlavně proto, že v sobě mají vztek, energii a opravdovou touhu po změně. Z toho jsem ovšem dneska večer necítil vůbec nic.

Na koncertě COCK SPARRER v Plzni byl Rasťo Rogel z Krátkého Procesu a Juden Mord s partou dalších nácků. Fakt super.

UNBROKEN na svém myspace blogu oficiálně oznámili, že část výdělku z jejich koncertu v Londýně půjde na May Day Festival pořádaný Antifašistickou Akcí.

A tady jsou desky, které byste neměli minout ani náhodou:

1. DE HOJE HAELE - "Skal Vi Aldrig Videre?" (Hjernespind)
Kooonečně. Punkovou poštou přes Hjertestop jsem se dostal k téhle desce dřív než jsem čekal a je ještě lepší než jsem předpokládal. Geniální dánský punk, který má prostě všechno. O to víc mě teď sere, že Bobík zazdil jejich koncert v Praze a navíc způsobem, kterej je fakt na pár facek. Nicméně tuhle desku fakt doporučuju!!!!!!!!!!!

2. BERNAYS PROPAGANDA - "My Personal Holiday" (Thrashbastard/Moonlee)
Po koncertě jsem okamžitě zakoupil jejich nové lp a je minimálně stejně dobré jako byla jejich show. Zvláštní mix tanečních rytmů a punku, hodně zvláštní riffy i rytmika, skvělý projev zpěvačky Tiny, která zpívá v rodném jazyce a spousta energie. Navíc jsou to moc symaptický lidi. Hodně dlouho jsem neslyšel takhle dobrou a originální kapelu!

3. V/A HISTERIA - "Vol.1" (Lengua Armada)
Spolu s Flex Your Head asi nejlepší kompilace, co mám doma a to kompilace moc nemusím. Na téhle ovšem není jediné slabé místo. Naprosto zabijácké skladby tady do vás našijou Life´s Halt, Seein Red, Deathreat, Limp Wrist, Melee, E-150, Esperanza, DS 13 a Sin Orden. Celá deska je věnována tématu histerie v USA po útocích na WTC a booklet je ve formě několika plakátů. Martin Crudo tady odvedl naprosto perfektní práci!

4. CLAIR CASSIS -"s/t" (Starlight Temple Society)
Sólový projekt chlapíka z Velvet Cacoon. Parádní atmosférický black metal, který v mnohém navazuje na Velvet Cacoon, ale troufám si tvrdit, že tohle je lepší. Když si vezmete jaké venku vládne počasí a zamyslíte se na tím, co nás čeká v dalších měsících, neměli byste s tímhle soundtrackem k temnotě zaváhat. Deska se dá sehnat přes Doomentia Records.

5. WINO - "Adrift" (Exile on Maistream)
Více na czechcore.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 P. P. | 26. září 2010 v 23:50 | Reagovat

ha, náhoda :-) clair cassis zrovna poslouchám. ale myslím, že jsou v tom namočený oba lidi z velvet cacoon doplněný ještě o jednu persónu

2 o. o. | 27. září 2010 v 19:35 | Reagovat

výkřik Histeriaaaa ! a pak už si tě to celou dobu jenom porcuje chacháá!
jo, skvělá kompilačka. nebál bych se říct že možná podobně důležitá pro "naší" dobu jako tenkrát Flex your head (?!)

jinak Martin Crudosoy má čerstvě venku knížku svých fotek z koncertů - PORQUERIA.  vyšlo asi v Japonsku, ale distribuce třeba Bad Skulls. nadhodil bych nějakou hromadnou objednávku ale jsem dlouhodobě mimo rapubliku.

3 J. J. | 30. září 2010 v 18:49 | Reagovat

,Když sme u toho rasta,koukám že rampichovi taky dobře mrdá.....se tam pak nemaj cejtit jako doma........

http://kilco.rajce.idnes.cz/25.9.2010%2C_Cock_Sparrer%2CKD_Serikovka%2C_Plzen/#Cock_Sparrer_216.jpg

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama