Září 2010

OD VŠEHO TROCHU

26. září 2010 v 22:13 | Banan
Ve čtvrtek a v pátek jsme byli s Lahar v Německu. Nünchritz byl decentnější, ale velmi příjemnej a Lipsko vládlo. Krásný počasí, v autě hodně metalu, veganská zmrzlina, DOKONALÝ vegan jídlo na Zoru, které se skládalo z asi sedmi chodů a dezertu a bylo ho tolik, že nemohlo nikdy dojít. Pak ještě asi 4 druhy buchet a dortů ve spodním patře v krámu z deskama. Ten jsme mimochodem už odpoledne solidně vyplenili a já si odnesl několik vynikajících kousků. Sehnal jsem např. desku SIREN, která vyšla před lety na Day After nebo 8ep STILL LIFE, což je naprosto geniální a těžko sehnatelná záležitost a byla to poslední deska, která mi od nich chyběla. No a v neposlední řadě jsme si večer zahráli skvělej koncert pro skoro 400 lidí a Flo nás bezpečně dovezl domů, za což mu patří obrovský dík. Jo a málem bych zapoměl, když budte mít možnost, jděte se podívat na kapelu BERNAYS PROPAGANDA z Makedonie, je to hodně netradiční, ale naprosto skvělý!!!!!

Na rozdíl od Lipska, které mě nabilo energií, mě byť jen krátká návštěva koncert YOUTH OF TODAY totálně dorazila. 80% návštěvníků nevidíte nikde jinde než na koncertech znovuobnovených legend a ze všeho jsem měl jen pocit zmaru. Žádná kontrakultůra, jen další zabitej večer s kapelou, která měla co říct před dvaceti lety, ale teď už je to nic. Aby nedošlo k nedorozumění, tak jen dodám, že desky Youth of Today jsou podle mě naprosto skvělý a velmi důležitý, ale je to hlavně proto, že v sobě mají vztek, energii a opravdovou touhu po změně. Z toho jsem ovšem dneska večer necítil vůbec nic.

Na koncertě COCK SPARRER v Plzni byl Rasťo Rogel z Krátkého Procesu a Juden Mord s partou dalších nácků. Fakt super.

UNBROKEN na svém myspace blogu oficiálně oznámili, že část výdělku z jejich koncertu v Londýně půjde na May Day Festival pořádaný Antifašistickou Akcí.

A tady jsou desky, které byste neměli minout ani náhodou:

1. DE HOJE HAELE - "Skal Vi Aldrig Videre?" (Hjernespind)
Kooonečně. Punkovou poštou přes Hjertestop jsem se dostal k téhle desce dřív než jsem čekal a je ještě lepší než jsem předpokládal. Geniální dánský punk, který má prostě všechno. O to víc mě teď sere, že Bobík zazdil jejich koncert v Praze a navíc způsobem, kterej je fakt na pár facek. Nicméně tuhle desku fakt doporučuju!!!!!!!!!!!

2. BERNAYS PROPAGANDA - "My Personal Holiday" (Thrashbastard/Moonlee)
Po koncertě jsem okamžitě zakoupil jejich nové lp a je minimálně stejně dobré jako byla jejich show. Zvláštní mix tanečních rytmů a punku, hodně zvláštní riffy i rytmika, skvělý projev zpěvačky Tiny, která zpívá v rodném jazyce a spousta energie. Navíc jsou to moc symaptický lidi. Hodně dlouho jsem neslyšel takhle dobrou a originální kapelu!

3. V/A HISTERIA - "Vol.1" (Lengua Armada)
Spolu s Flex Your Head asi nejlepší kompilace, co mám doma a to kompilace moc nemusím. Na téhle ovšem není jediné slabé místo. Naprosto zabijácké skladby tady do vás našijou Life´s Halt, Seein Red, Deathreat, Limp Wrist, Melee, E-150, Esperanza, DS 13 a Sin Orden. Celá deska je věnována tématu histerie v USA po útocích na WTC a booklet je ve formě několika plakátů. Martin Crudo tady odvedl naprosto perfektní práci!

4. CLAIR CASSIS -"s/t" (Starlight Temple Society)
Sólový projekt chlapíka z Velvet Cacoon. Parádní atmosférický black metal, který v mnohém navazuje na Velvet Cacoon, ale troufám si tvrdit, že tohle je lepší. Když si vezmete jaké venku vládne počasí a zamyslíte se na tím, co nás čeká v dalších měsících, neměli byste s tímhle soundtrackem k temnotě zaváhat. Deska se dá sehnat přes Doomentia Records.

5. WINO - "Adrift" (Exile on Maistream)
Více na czechcore.cz

NEVÍM, JESTLI JSTE SI TOHO VŠIMLI....

19. září 2010 v 21:35 | Banan
....ale věci se začínají posouvat dost zkurveným směrem. Všechno to, o čem jsme za poslední roky četli a zpívali se začíná stávat realitou a děje se to právě teď.  Když si pospojujete dohromady pár věcí, nemusíte být ani moc paranoidní, aby vám došlo, že nastávají časy, které se nikomu z nás nebudou líbit. O záležitostech jako jsou internační tábory pro "bezdomovce" se už mluví úplně otevřeně a téměř všechny strany převzali v lepším případě polofašistickou agendu a rétoriku. A plně se také ukazuje jak jsme naprosto neschopní s tím cokoliv dělat. Účelem těhle pár vět nemá být nějaké strašení zlým kapitalismem, je to vlastně jen postřeh několika posledních dní, kdy mě několik impulzů donutilo o pár věcech přemýšlet. Na druhou stranu se však přiznávám, že to, co cítím, je velká obava. Jedním dechem ale dodávám, že i když to bude těžké, nesmíme to vzdát. A přestože si rozhodně nemyslím, že rock´n´roll může zachránit svět, tak jsem přesvědčen o tom, že může být velkou inspirací. Keep fighting.

1. HEAVEN SHALL BURN - "Whatever it May Take" (Lifeforce)

2. NON SERVIUM - "El Imeperio Del Mal" (Potencial Hardcore)

3. KENY ARKANA - "Entre Ciment et Belle Étoile" (Because Music)

4. SEEIN RED - "Marinus" (Ebullition)

5. GODSPEED YOU! BLACK EMPEROR - "F♯ A♯"  (Constellation/Kranky)



NAPSAL JSEM DOCELA DLOUHEJ POST.....

14. září 2010 v 18:14
.........ale celej se mi smazal a nemám energii na to, ho psát znovu. O skvělé desky z poslední doby, bych se ale s vámi podělit chtěl.

1. REIGNING SOUND - "Time Bomb High School" (In the Red)
Geniální vyklidněný garage punk s trochou blues. Všechno, co jsem se za poslední dobu bál pojmenovat, popisuje tahle deska.

2. SONIC AVENUES - "s/t" (Going Gaga)
Další garage punk, tentokráte z Kanady, méně sentimentální, ale zase s nepochopitelně chytlavou kytarou, která sekunduje parádnímu vokálu.

3. ROBE DOOR - "Shrine to the Possessor" (Music Fellowship)
Nejlepší drone za hooodně dlouhou dobu.

4.  THE ESTRANGED - " The Subliminal Man" (Dirtnap/Sabotage)
Uf, tak tohle je síla. Mix Wipers a Wire. Divně odtažitý a přitom pořád punk.

5. KAREL PLÍHAL - cokoliv.......

DESKY VÍKENDU

5. září 2010 v 22:43 | Banan
Právě jsem se vrátil z Berlína, kde jsem strávil parádní víkend, jež byl vyplněn v podstatě pouze návštěvami veganských jídelen a obchodů z deskama. Pro někoho omezenost, pro mě dokonalý recept na spokojenost. Právě teď se přehrabuju v krabici desek, které jesm vyměnil za uzené tofu, "salámy" od Kalmy, tempeh, několik tataráčků a pytel kafe z Mama Coffee. Podobné obchodní transakce probíhají k oboustrané spokojenosti už několik let a tahle návštěva stála minimálně z mého pohledu opravdu za to. Navíc jsem měl tentokráte velké štěstí i v second hand sekcích a proto jsem se také rozhodl napsat, místo klasických desek týdne, seznam nejlepších úlovků, které se mi na berlínském výletě podařili.

1. KILLING JOKE - "Brighter Than a Thousand Suns" (EG Records)
Pro mě jednoznačně jedna z nejlepších desek Killing Joke a její originál press z roku 1986.
Právě ji poslouchám a jenom čumím. Temnota, která je prosvětlena skvělými melodiemi a dokonalým vokálem. Na prvním místě tohoto žebříčku je i proto, že stála krásných 5 euro.

2. BILLY BRAGG - "Talking With the Taxman About  Poetry" (Line Records)
Opět rok 1986 a třetí album Billy Bragga. Jakmile jsem tuhle desku zahlédl, okamžitě se mi zrychlil tep, protože jsem ji sháněl několik měsíců. Kdo ví, plně rozumí, kdo neví, tomu to nemá cenu vysvětlovat.

3. BURNING LOVE - "Songs For Burning Lovers" (Deranged Records)
Jediná deska v tomto žebříčku, která není ze second handu. Burning Love je nová kapela, kde zpívá Chris Colohan, což by samo o sobě nemuselo ještě vůbec znamenat.........kdyby to ovšem nebylo tak kurevsky dobrý. Špinavej rock´n´roll půl na půl z kanadskym hard corem a skvělými texty.

4. ADAM GREEN - "Gemstones" (Rough Trade)
Stejně jako v případě Billy Bragga několik měsíců hledaná deska a nakonec jsem je obě objevil v jedné krabici. Tenhle chlápek mě někdy od května drží permanentně v kleštích a nevypadá to, že by se to mělo zlepšit. Jestli si dokážete představit slovo "sexy" v tom nejlepším slova smyslu a ve spojení s muzikou, tak přesně tady k tomu došlo.

5. SLIME - "Yankees Raus" (Aggressive Rock Produktionen)
Totální kult deutch punku. Skvělé energické songy, které nepostrádají razanci ani melodii a do toho ta němčina! I u téhle desky se jedná o originál press z 80. let, který je navíc ve skvělém stavu. Předsudky stranou, tohle je opravdu dokonalá punková deska.