DESKY TÝDNE VOL. 2

9. srpna 2010 v 23:37 | Banan
Po dvou týdnech opět Šumava a zase se mi nechtělo vůbec zpátky do Prahy, přestože v podstatě pořád pršelo. Na skalách nad Vydrou jsem se cítil naprosto svobodnej a večery u ohně se skvělou partou lidí mi dodávaly zvláštní klid. Dnešní pád zpátky do reality pak byl poměrně tvrdý, přestože jsem se na něj snažil připravit. Chtěl jsem napsat, že nenávidím všechny, ale nebyla by to pravda. Nenávidím skoro všechny a pár lidí miluju. A pak taky miluju tyhle desky.

1. BRUCE SRINGSTEEN - "Nebraska" (Columbia)
Poprvé mi tohle album pustil M5 s potutelným úsměvem člověka, který přesně ví, co na mě platí. Venku pršelo a byla zima, přestože byla půlka května. Teď jsem si ji připoměl u Ondry doma, když jsme vařili večeři a hořel krb. Geniální album z roku 1982, které jakoby bylo stvořené přesně pro tyhle chvíle.

2. BLANK DOGS - "Under and Under" (In the Red)
Jeden z objevů roku 2008, který se v pravidelných intervalech vrací do mého života a vyvádí se mnou pěkné věci. Některé pocity už budou do smrti spojené s konkrétní muzikou a tady je to kurva silný pouto. Blank Dogs si berou to nejlepší z garage a post punku, mají náladu z které mrazí a refrény, které si můžete pobrukovat. A navíc jsem si tuhle desku koupil v Berlíně. Smrtící kombinace.

3. NILS FRAHM - "The Bells" (Frased Tapes)
Když jsem dopsal poslední větu o Blank Dogs, napustil jsem si vanu a všude v koupelně jsem zapálil svíčky.  Asi hodinu jsem pak ležel v nádherně horké vodě a poslouchal tuhle neuvěřitelnou desku. Nils Frahm je švédský klavírista a "The Bells" nahrál v grunewaldském kostele v Berlíně. Už dlouhou jsem neslyšel nahrávku, která by měla v sobě tolik emocí, přestože se na ní vůbec nezpívá.  Adame díky, je to fakt dokonalý.

4. POTOP - "s/t" (DIY)
Zabijácky sludge z Makedonie. Na obalu je fotka osla a veškeré informace jsou v azbuce (tímto omluvte případné nepřesnosti v názvu alba a vydavatele). Hodně autentický těžkotonážní masakr s atmosférou těžkou jak olověné mraky, táhnoucí se nad pustou krajinou a lehkou příchutí balkánského okultismu. Smrt.

5. BORN AGAINST - "Nine Patriotic Hymns for Children" (Vermiform/Prank)
Když se mě jednou někdo zeptá na desku, která by měla vyjádřit, co je hc/punk, mám jich na seznamu připravených asi pět. Tohle je jedna z nich. Ultrapolitická, chytrá, nasraná, originilální a naprosto nadčasová věc - absolutní povinnost každé punkové sbírky desek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aran Aran | E-mail | Web | 10. srpna 2010 v 13:33 | Reagovat

Rado se stalo strejdo! NILS FRAHM + RACHEL GRIMES 28. zari na Dobesce! Snad sezenu dobryho ladice pian, hehe...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama