DESKY TÝDNE VOL. 4

25. července 2010 v 23:28 | Banan
Uf, právě jsem se vrátil ze Šumavy a byla to paráda. První den jsme téměř nepotkali, živou duši a když jsme v dešti v sedm večer dorazili na Poledník, byl tam ve venkovním krbu rozdělanej oheň, přestože v okruhu několika kilometrů nebyla ani noha. Krásnej zážitek. Stejně jako koncert Steva Von Till na Točníku, jehož dokonalá atmosféra byl podtržena hořícími pochodněmi a bouřkou. No a kromě Šumavy a Točníku mi týden zpříjemňovaly ještě tyhle skvělé desky.

1. DFA - "Destined for Assimilation" (Ugly Pop)
Dodnes si pamatuju, jak jsem si tuhle parádu koupil od Bobíka, když bydlel ještě ve Strakonicích a pak s ní jel stopem domů do Plzně. Zabijácky ultrarychlý hc/punk, bez toho aby se to zvrtlo ve fast core. Některé postupy jsou sice solidně thrashové, ale v první řadě je to opravdu smrtící hard core, který je až nepochopitelně chytlavý na čemž má velký podíl i skvělě nafrázovaný vokál. Celé se to nezastaví ani na jednu setinu vteřiny a dodnes nechápu, jak to ty bastardi mohli takhle zahrát. Moderní klasika z města uprostřed Kanady, kde medvědi dávají dobrou noc. Jo a prý se dali znovu dohromady!

2. OREN AMBARCHI - "In the Pendulum´s Embrace" (Southern Lord)
Nahrávka na hranici ticha. Jakoby byla utkaná jen z mlhy a několka tónů, které mají efekt kapek vody jež ztékají z leknínů do ztichlého jezera. Dokonalá věc na deštivé noci, kdy je vše zahaleno zvláštním oparem a vy balancujete mezi snem a realitou.

3. SCOTT MORGAN - "s/t" (Alive)
Skvělá sólovka Scotta Morgana ze Sonic´s Rendezvous Band, jež vyšla na jednom z nejzajímavějších labelů současnosti, který opět téměř zcela uniká zdejší pozornosti. Tahle deska je samozřejmě opět skvělým mixem rock´n´rollu, soulu a garage punku zahraného s obrovským přehledem a nadhedem. Tenhle chlápek fak ví.

4. DESTINO FINAL - "Atrapados" (La Vida)
Podle Martina z Los Crudos/Limp Wrist je tohle nejlepší punková deska roku 2009. Temný a velmi naléhavý španělský hc/punk zpívaný v rodném jazyce, který nepostrádá naranost a tvrdost, stejně jako zvláštní ponurou melodičnost post punkových kapel. Není to ale žádný studentský pokus o Joy Division, ale jen kurevsky autentická punková jízda.

5. MASSIVE ATTACK - "Mezzanine" (Virgin)
Album, které nemůže být překonáno. Nějtěžší útok na mé podvědomí a stále hodně živé vzpomínky, které se vážou na nejdivnější noc mého života.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 saman saman | 26. července 2010 v 12:35 | Reagovat

si pamatuju DFA v Pancoru, to byla jizda, nedavno jsem si to zrovna pustil. defy false authority.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama