DESKY TÝDNE VOL. 3

20. června 2010 v 16:11 | Banan
Ok, mám za sebou víkend plnej zážitků, jež byl korunován vystoupením Metallicy, které jsem měl možnost vidět z pódia, náledkem čehož mám ještě zalehlé jedno ucho. Než jsem k tomuto životnímu zážitku dopracoval, můj týden zpříjemňovaly tyhle skvělé desky. Go on.

1. SWEEP THE LEG JOHNNY - "Sto Cazzo!" (Southern)
Název téhle desky znamená v překladu něco jako "jsi čůrák!". Při osobním setkání však byli tihle nerdi z Chicaga naprostý tuleni. Poprvé jsem je viděl někdy v roce 98 na koncertě ve Strakonicích, kde hráli s Trial. Když na tu akci teď vzpomínám, uvědomuju si, že byla dost bizarní. Tyhle 2 kapely, strakonická diskotéka, kde se hrálo na kulečníkových stolech a hc scéna totálně mrtvá. Tahle deska je poslední, co STLG nahráli a je nejvíc vyklidněná a zároveň nejvíc jazz. Chicago math rock, trumpeta, punk. Geniální.

2. HIGHSCORE - "New Fuel" (Bushido)
Jo! Highscore miluju! Zejména na přelomu milénia drželi hrdě prapor klasického straight edge hc, ale zároveň tuhle škatulku vždy zcela jasně překračovali. Víc než o bití se do prsou byli tihle sympaťáci z Münsteru vždycky hlavně punkáči, který měli zcela jasno na které straně barikády stojí. Navazovali především na tradici evropského politického straight edge kapel jako Lärm nebo Manliftingbanner a tahle deska je i po letech jízda jak prase!

3. HARUM SCARUM - "Suppose We Try" (Skuld)
Geniální druhá deska punkerek z Portlandu. Oproti debutu jsou tady mnohem vyhranější, melodičtější a přesvědčivější. Trochu paradoxně právě těmi melodiemi mnohem více vynikla obrovská síla a naléhavost, která je hlavní hybnou silou kapely. Hodně jasný a dobře podaný anarchofeministický postoje. Celá deska má takovou zvláštní smutnou náladu a při pár refrénech vám doslova běhá mráz po zádech.

4. BIKINI KILL - "Reject All American" (Kill Rock Stars)
Jak jsem tak poslouchal Harum Scarum, vzpoměl jsem si na Bikini Kill, zapátral v regálu a neomylně vytáhl jejich poslední desku. Úplně upřímě, nikdy jsem nebyl nějaký velký fanoušek tolik adorovaného Riot Grrrrrl hnutí (to, co si myslím, přesně  popsal Kent McKlard v jednom z prvních Heartattacků) a myslím si, že první desky Bikini Kill nejsou zase až tak dobré, ale tenhle epitaf  je dokonalej. Tentokrát jsou to opravdu parádně napsané písničky, což v kombinaci se vztekem vytváří chytlavou a zároveň jedovatou desku, která bude jednou velkou klasikou.

5. JELLYROLL ROCKHEADS - "Intense and Mild" (625)
Áaaaaaaaaaaaaaaaaghrh! Naprosto nechápu, že u nás tuhle kapelu nemiluje víc lidí. Jejich kompletní diskografii na LP, co ležela měsíce v krámku, jsem prodal až teprve před pár dny Fuegovi (ale tím pádem je ve správných rukou). Šílená fast core smečka z Japonska ničí vše, co ji stojí v cestě naprosto originálním způsobem. Přestože to je totální palba, jsou do toho zamíchaný nepochopitelný melodie a bláznivá japonská energie. Dost těžko se to popisuje, opravdu neznám nějakou podobnou kapelu, ale zkuste si to prosím poslechnout, myslím, že budete čumět!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aran Aran | 21. června 2010 v 12:10 | Reagovat

Okamžitě si jdu pustit Sto Cazzo! Svýho času nejlepší deska tohohle stylu. A hned za sebou tam jsou dvě naprosto geniální písničky, který dodnes NECHÁPU: "Bloodlines" a "Columbus Day".

2 rajtche rajtche | 21. června 2010 v 13:20 | Reagovat

..neasi!!!:) to je hodně povedený a zároveň hudebně super komplikovaný a hodně živelný album!
...zpěvák hraje/hrál pak v ZZZZZ, ještě s nějakou holčinou..., která tam taky pěje a maji tam taky saxík, ale už to neni takovej promyšlenej skoro až "bordel" jako právě album "Sto Cazzo!".

ZZZZZ jsou spíš taková oddechová uchylárna:)

3 rajtche rajtche | 21. června 2010 v 13:35 | Reagovat

..poslední deska od SWEEP je snad "Going Down Swingin" ne:) pak se hned rozpadli jak to vyšlo...

4 Aran Aran | 21. června 2010 v 16:20 | Reagovat

A kytarista hraje v Haymarket Riot, někdy na podzim hráli na 007 - úplně super, trochu jako Tar.

5 rajtche rajtche | 21. června 2010 v 21:15 | Reagovat

..Haymarket Riot maj ještě starší split 7" se SWEEP že?!:) sem ho doma oběvil...

6 juditka juditka | 22. června 2010 v 1:29 | Reagovat

jo! pod sto cazzo! a na něm hlavně ty bloodlines se klidně podepíšu. ještě mě teda strašně jímá ten split se streganona, to je naprostá nádhera.

7 roman roman | 1. července 2010 v 11:31 | Reagovat

a taky Just Fire a Check Engine bych neopomenul, kde se ti kluci ze Sweep objeví, vetsinou to stoji zato...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama