DESKY TÝDNE VOL. 2

13. června 2010 v 15:28 | Banan
Tenhle týden myslím hodně slušná, byť lehce obskurní, sestava!

1. JONAS VERY - "New Life for Lies" (Jade Tree)
Jade Tree Records, polvina 90. let. Tahle deska ležela téměř 2 roky v second hand sekci v Rocksters za cenu myslím 50kč. Stejně nikoho nezajímala a tak mám teď dvě. Předpisový příklad emo punku,  přesně takhle se v té době hrál a tak jsem ho poznal. Pořád přímočaré a energické songy, ale se zvláštním melodickým nádechem, občas nějakou akustickou kytarou a osobními texty. Trochu mi to připomíná první desku Farside nebo další zapomenutou kapelu Slap of Reality. Boží.

2. STATUE - "Something To Say..." (Ambassador)
Pozor, neplést ze Statues, kteří jsou sice taky skvělý, ale přeci jen jinde. Statue byla kapela členů Chain of Strength a tohle je jejich první singl, který je CH.O.S. ještě hodně podobný. Tzn., že se jedná o vynikající tvrdých old school hard core s parádními melodiemi. Už tady je slyšet, že na ty dávají kytaristé velký důraz a celá kapela směřuje trochu mimo škatulku old school hc, což se plně projevilo při nahrávání 12ep "Filter the Infection". Ale to už je jinej příběh.

3. RADIO BIRDMAN"Zeno Beach" (Yep Roc)
Souputníci Stooges, akorát z Austrálie. Kapela, která psala historii punk rocku a zůstala vždy trochu ve stínu rocknrollového cirkusu. Jejich desky ze začátku 70. let jsou fantasitcký a tahle, kterou se Radio Birdman před několika lety vrátili zpátky, není o nic horší! Skvěle napsané, zahrané i zazpívané skladby a to je těm chlápkům skoro 60 let. Největší respekt.

4. V/A SEKEC MAZEC 3 - "kompilace" (DIY kooperace)
Třetí díl kultu! Na obalu Adam Bernau, na desce tahle smrtící sestava:
Lycantrophy, Space to Being, Nesoučást Stroje, See You in Hell, Lahar. Víc není co dodat!

5. UNBORN - "s/t" (Sure Hand)
Zlatá éra anglického vegan straight edge thrash metalu. Hodně přísná muzika a ještě přísnější texty a celkové poselství. Militantní příme akce za práva zvířat, inspirace v Crass a Conflict, silné anarchistické a antifašistické postoje, brutální bitky s fízlama na demonstracích. Chlápci přes třicet už v té době. Neslyšel jsem tenhle singl možná 8 let, ale neztratil vůbec nic ze své energie. Hustý.....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama